0 Icon_fb_shadow

1. mýtus: Ekologické zemědělství je jen návrat k tradičnímu hospodaření našich předků

104e9b0db42814846e74797033e39881a4e8af32

Tradiční zemědělství zanechalo mnoho zkušeností, ale ekozemědělci dnes musí být vybaveni znalostmi z několika oborů a nejnovějšími věděckými poznatky.
foto: Ibra Ibrahimovič, Bio.cz

Podívejte se na další fotografie8.03.2012 00:45

Většina lidí si pro své bio nákupy vystačí s logickými nebo etickými důvody. Kdo z nás ale ještě nepotkal vševěda, který vytasil argument, nad kterým jsme jenom krčili rameny? Pojďme se podívat na 20 mýtů o ekologickém zemědělství, které vyvrátil český Bioinstitut.


1. MÝTUS

Ekologické zemědělství je jen návrat k tradičnímu hospodaření našich předků.


Jak je to skutečně?

Předindustriální zemědělství v Evropě a primitivní zemědělství v rozvojových zemích je v ekologickém zemědělství má dnes s ekologickým způsobem pěstováním a chovu pramálo společného. Moderní ekologické zemědělství využívá veškerou sofistikovanou techniku, moderní zemědělské technologie i biologické metody.

Ekologické zemědělství se sice dobrovolně vzdalo průmyslových hnojiv a chemických pesticidů, nahradili je ale celou řadou metod, které kombinují agronomii, ekologii, technické a biologické vědomosti. V odborných kruzích tomu říkají trochu složitěji - "ekofunkcionální intenzifikace" :)

Druhý mýtus vyvrátíme zítra.
Autor: Katka Kněží | Počet přečtení: 28410 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.