0 Icon_fb_shadow

Zrecyklujte Shakespeara!

26793b2924904bd084717e00beeb45080fc75241

Městská knihovna v Praze se stává od 23. ledna bio.
foto: Bio.cz

Podívejte se na další fotografie23.01.2012 00:15

„Čech knihu nevyhodí.“ Odvážné tvrzení podložené zkušeností, že radost knihomolů sdílet knihy, které už nepotřebují, je veliká.


A neplatí to jen o knihách v pevných deskách a se jménem známého autora na hřbetu, které se nám v domácí knihovně ocitly omylem dvakrát, ale i o čtení, které si mnohdy kupujeme na jedno použití – jako příjemné zpestření dovolené, na cestu do vlaku, nebo pro zkrácení dlouhé chvíle.

S přibývajícím časem se však začne domácí knihovna plnit a nezbývá nám než vyhlásit úklid a začít hledat místo, kam s ní. Zn.: Ideálně do dobrých rukou.


První knihovna, která nabízí sdílení!

Městská knihovna v Praze od pondělí 23. ledna nabízí vynikající řešení. Jsou jím boxy s označením Dejme knihám další šanci, kam je možné knihy odložit. Největší zájem má knihovna o nové tituly vydané v uplynulých 5 letech a čtivé žánry tedy detektivky, thrillery, horory, sci-fi, fantasy, červené čtení, které mohou udělat ostatním radost. Box najdete v každé pobočce Městské knihovny v Praze.

Knihovna si odložené tituly roztřídí a vyšle na další cestu. A to buď ke čtenářům s průkazem, kteří si je pak budou moci v knihovnách půjčit, nebo na místo označené Čtenáři čtenářům, kde si z nich budou moci návštěvníci poboček volně vybírat, nebo je bude nabízet v rámci plánovaných Dnů pro výměnu knih.Autor: Adéla Kubíčková | Počet přečtení: 30470 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.