0 Icon_fb_shadow

Eko produkt Cannafestu 2011

7f04215e9032aa404948aea8a8b5de4cd330179e

Konopná izolace je vhodná do novostaveb, srubů i do roubenky po babičcce
foto: Termo Konopí

Podívejte se na další fotografie12.12.2011 15:48

V široké nabídce vystavovatelů letošního Cannafestu jsme objevili produkt, který se z obvyklé nabídky hnojiv, lamp, mastiček, různých vychytávek a dobrůtek pro příznivce kytek a jejich mlsné jazýčky poněkud vymykal. A znovu nám potvrdil, že konopí je opravdu všestranně využitelná rostlina.

 

VÍTĚZ ANKETY BIO.CZ
EKOPRODUKT CANNAFESTU 2011:

Termo-konopí

Za spojení šetrného zemědělství a stavební technologie, českého pěstitelského umu a německého důrazu na certifikovanou ekologickou, technickou i zdravotní kvalitu, jehož výsledkem je řada tepelných izolací Termo-konopí.

 

 


Konopná izolace je výjimečná hned v několika ohledech:

  • je pružná
  • nesesedá
  • výborně izoluje a akumuluje teplo
  • díky velmi dobrým difuzním vlastnostem reguluje vlhkost a pomáhá udržet zdravé vnitřní klima
  • je zároveň odolná proti plísním, hnilobám, molům a hmyzu
  • má velmi dobré akustické vlastnosti
  • vlastní zpracování a manipulace jsou snadné
  • je zdravotně nezávadná, vhodná i pro alergiky
  • výroba je ekologicky neškodná a již tisíce let tradiční :)

 


Nevýhodou konopných materiálů je pak vyšší hořlavost, která se ovšem řeší vhodnou úpravou konstrukce a impregnací izolace přírodní sodou.
Česká produkce technického konopí se zpracovává většinou v SRN a v Rakousku. Přesto má výsledný produkt negativní CO2 bilanci, což znamená, že množství skleníkového plynu, které se od zasetí kytek po konečnou montáž izolace uvolní, je menší, než které rostliny během svého růstu zvládnou odbourat.


Cannabis sativa dorůstá během 100 až 120 dní až do výšky čtyř metrů, velmi rychle zastíní půdu a zabrání tak jejímu zaplevelení. Proto ani nepotřebuje žádnou chemickou ochranu. Čistí vzduch a po sklizni zanechává půdu kyprou a bez plevelů. Paráda.


Termo-konopí je dostupné ve formě rolí, rohoží či vlny, některé produkty jsou dokonce 100% eco-friendly a plně kompostovatelné. Hodí se ovšem spíš k izolaci střech, stěn, stropů a podlah nejen v úsporných a pasivních novostavbách, ale třeba i na staré posázavské roubence nebo trampském srubu. V nabídce prodejce jsme našli také rákosové a hliněné produkty, spojovací materiál a potřebné nářadí, dokonce i konopnou podestýlku pro domácí mazlíčky:)

IZOLACE-KONOPÍ
BeSt Home Service s.r.o.
Kunice 192
251 63 Strančice

Mob.: 776 676 666, 777 976 666
E-mail: info@best-konopi.cz
www.best-konopi.cz

 Autor: Adéla Kubíčková | Počet přečtení: 66390 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.