0 Icon_fb_shadow

EkoŽena

C70193de668df9256f46185e6e5429c3fef4c656

EkoŽena
foto: z archívu Andrey

Podívejte se na další fotografie3.05.2011 16:19

Andreo, vybrala sis pro své podnikání ekoprodukty, proč to nebylo něco jednoduššího?

Jsem žena, narozená ve znamení Býka, mám blízký vztah k přírodě a zahradničení, takže tudy vedou moje cesty... :)

Někdy před 15ti lety jsem si uvědomila souvislosti, jak lidé znečišťují matičku zemi a co s tím lze dělat. Tehdy jsem žila v Rakousku a byla jsem fascinovaná jejich obchůdky (i pořádnými obchody) s bioprodukty, a i přesto, že pro mě byly hodně drahé, opakovaně jsem našla sama sebe v některém z nich - jak se v nich toulám, kochám a dělám si radost. Prakticky každou sobotu (smích).

Definitivním zlomem v mém uvažování jsem prošla v době prvního těhotenství, kdy mi začalo hodně záležet na tom, aby naše dítě dostávalo jen to nejlepší - tedy to, co má nejblíž k přírodě. Tak začala moje hlavní aktivita - velkoobchod s moderními látkovými plenkami Popolini a ekologicky šetrnými prostředky německé značky Ulrich.
 


Fungují věci, které prodáváš?

Téměř vše, co prodávám, mám vyzkoušené. Látkové plenky už mám se dvěma dětmi úspěšně za sebou a byla jsem s nimi nadmíru spokojená.

Skoro nikdo mi na začátku nevěřil, že se prosadím s ekologicky šetrnými výrobky. Ale nakonec je to právě kvalita a ohleduplnost k životními prostředí a k nám samým, co se prodává nejlépe. Ve srovnání s jinými zeměmi například čeští rodiče nakupují ty nejdražší látkové plenky, prodáváme také poměrně dost vlněných svrchních kalhotek. Rovněž značce Ulrich zůstávají zákazníci věrní. Myslím, že je to právě tím, že prodávám vyzkoušené věci, o kterých vím, že fungují.
 

Co bys lidem naopak vřele doporučila, ale zákazníci si ještě ke zboží cestu nenašli?

Určitě bych doporučila syrovátkovou přírodní kosmetiku Bioturm, která je léčivá a vhodná pro suchou pokožku, pro děti i dospělé, kteří trpí kožními problémy a ekzémy. Nádherné jsou ajurvédské kajalky a rtěnky LAKSHMI, které se prodávají velmi málo. A v neposlední řadě doporučuji více pít moravská biovína pana Abrleho.


Obchoduješ i jinak než na internetu?

Kamenný obchod nemám, ale prezentuji Ekoženu na různých akcích, festivalech nebo veletrzích. Obchodování na internetu mi naprosto vyhovuje. Baví mě na něm mimo jiné i možnost být v kontaktu s velkým množstvím lidí.


Má EkoŽena více zákaznic nebo zákazníků?

Nic nového pod sluncem, ženy vládnou našim internetovým tržbám, ale máme i zákazníky. Muži u nás nakupují nejčastěji bezlatexové kondomy a prostředky k regeneraci organismu.

Z velké většiny u nás nakupují lidé, kteří mají pozitivní vztah ke svému zdraví i ke stavu přírody. Nejsou lhostejní. Snažíme se co nejlépe komunikovat, být otevření, vyjít vstříc, reagovat na jejich požadavky, sbírat jejich zkušenosti, to u nás často oceňují.


Najdeš si čas i na jiné záliby, nebo podnikáš 24 hodin denně?

Jedním koníčkem je práce na EkoŽeně a druhým velkým koníčkem (který jsem i vystudovala), jsou cizí jazyky a s nimi svázaná literatura, ráda čtu a ráda si na čtení najdu také alespoň trochu času. Velkou část dne samozřejmě vyplňují děti a od jara do podzimu pak zahrada, kde pěstuju kytičky i zeleninu pro naše potřeby. Možná k tomu časem přibudou i nějaká užitková zvířata, ještě uvidím...


Jaké eko - bio - fér produkty na bio.cz se Ti líbí?

Hrozně jich tam přibývá, což je fajn. Oslovily mě některé šperky, to asi každou ženu, ale také papírnické potřeby a hlavně (!) přírodní barvy, protože obě děti se výtvarně dost projevují :) Jsem ráda, že mohou malovat bezpečně a nemusím mít obavy, když občas strčí tužku do pusy :)

Z dalších eko-bio-fér věcí jsem momentáně velmi nadšená přírodní kosmetikou STYX od paní Mařákové, syrovátkovou kosmetikou Bioturm a téměř všemi fair-trade čokoládovými dobrůtkami. Ráda piju voňavé čaje Sonnentor a úžasné jsou také jejich marmeládky a koření.


Kdyby si moha mít jedno splnitelné přání na bio.cz, jaké by bylo?

Mám přání rovnou pro vás – aby se bio.cz dařilo, a aby se tenhle skvělý projekt rozvíjel co nejlépe a vytvořil spokojenou komunitu lidí na všech stranách!

Tak to opravdu velké díky za povzbuzení, Andrej a samozřejmě přejeme nápodobně hodně úspěchů EkoŽeně!
 Autor: Adéla Kubíčková | Počet přečtení: 35930 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.