0 Icon_fb_shadow

Elementy aneb Svatojánské slavnosti na Vlčí Hoře

132b1fddcaf3fe133ded9989fa256e29ead3836d

Iva Bittova s Vladimírem Václavkem si společně zahráli po mnoha letech.
foto: Ivo Šafus

Podívejte se na další fotografie27.06.2011 14:13

V záplavě "kelímkových" festivalů, které probíhají od jara do podzimu se zcela vymykají Svatojánské slavnosti na Vlčí Hoře. Letos se podařilo namixovat parádní atmosféru z těchto ingrediencí:


Magický kruh a čtyři elementy


Element vzduchu se po páteční bouři zcela uklidnil. Zřejmě v zájmu všech stánků, které lemovaly půl kruhu areálu ze severní strany a ještě v pátek nebylo jasné, zda-li to pod náporem větru ustojí. Stánkaři a jejich zákazníci však mohli v sobotu sledovat celý bohatý program naprosto v klidu.Element vody uprostřed areálu letos pojmul jen jednoho návštěvníka, když se jeho stafford někdy kolem půlnoci rozhodl vykoupat. Do vody si bezelstně (?) povodil i svého páníčka :)) Trochu jsem mu záviděla svatojánskou koupel mezi lekníny s jejich blíže nespecifikovanými terapeutickými účinky :)
Polokruh na opačné straně areálu tvořil element země společně s elementem ohně...  Permakulturní bio zahrada je tu zdrojem bylin pro místní čajovnu Nobilis Tilia a zároveň ukázkovou zahradou pro všechny zájemce o přírodní a permakulturní způsoby pěstování rostlin. Originální bio balzámy složené z ingrediencí místních bylin můžete mimo jiné nakoupit na bio.cz přímo od autorky zahrady Katky Horáčkové
~~ Cestou bylin ~~.


Dva ohnivé elementy tvořilo NON STOP ohniště a NON STOP stánek s ohnivou hruškovicí.


Ekofestival s velkým "E"

Zboží na stáncích tvořili věci bio, eko, recyklované, domácí a české :) Sortiment, který se na festivalech takto pohromadě vlastně téměř nevidí. Na další obrázky stánků a zboží ze Svatojánek od fotografa Iva Šlaufuse se můžete podívat kliknutím na tento odkaz.

Zcela výjimečný byl festival i proto, že jsem se na něm nemusela brodit kelímky a odpadky a po dosti bujarém večerním programu jsme se ráno probouzeli jako do vlastního obýváku.

Milou pozorností společnosti Nobilis Tilia byla jejich přírodní mýdla v umývárně (pod širým nebem).


Iva Bittová & Vladimír Václavek spolu

Vystoupení Ivy Bittové s Vladimírem Václavkem, sousedem areálu Nobilis Tilia, se jen tak někde nevidí, bylo to výjimečné setkání dvou výjimečných hudebníků, kteří atmosféru festivalu dokonale podtrhli. Zahráli sólově i společně, vlastní kousky, legendární skladby Dunaje a skladby z alba Bílé Inferno.

Bravo všem!

 

Ročník: sedmý
Pořadatel: Nobilis Tilia o.s.
Místo: Vlčí Hora  I  Krásná Lípa  I  hranice Národního parku České Švýcarsko
 Autor: Adéla Kubíčková | Počet přečtení: 39780 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.