0 Icon_fb_shadow

F*ck Off Island

Pirát v Karibiku
foto: Net Glims

9606d758860c125b8c354e913f6e2f16e9962ec7 Podívejte se na další fotografie26.05.2011 07:08

Herec Johnny Depp je úžasný sám o sobě. Ještě úžasnější je jako pirát z Karibiku a nejúžasnější jako majitel soukromého ostrova, kde kašle na účty za elektřinu.


Jako druhý nejlépe placený herec Hollywoodu (hned po Willu Smithovi) si může Johny Depp dovolit i vlastní ostrov na Bahamách. Jestli si ostrov tento zvláštní titul „Fuck Off Island“ vysloužil kvůli kupní ceně tří milionů dolarů, nebo to byl jen užaslý výkřik nad nádherou tohoto ztraceného ráje, není úplně jasné. Ať je to jak chce, přesný překlad asi není potřeba. Každopádně si každý svůj vlastní ostrov může pojmenovat dle svého gusta…

Johnny Depp to udělal a navíc chce ostrov, který má 150 km², ponechat opravdovým rájem. A proto se rozhodl své zdejší sídlo zásobovat výhradně solární, vodní a geotermální energií. Instalaci celého systému převzal Mike Strizki, americký stavební inženýr, který si první dům tohoto typu postavil nejprve pro sebe. Strizki díky tomu nezná problémy se stoupajícími cenami energie.

Vždy s radostí dává nahlédnout do svých účtů za elektřinu, na kterých se objevuje stále stejná částka: $0,00. Dokonce i jeho auto pohání vodík, který si vyrábí ve svém domě.

Experti tvrdí, že jeho řešení je příliš drahé, aby se mu vyplatilo, nebo mohlo být použité masově. To ale evidentně těmto dvěma extravagantním milionářům vůbec nevadí a tak důsledně razí svůj osobní styl i v oblasti vlastního eko bydlení.Autor: Katka Kněží | Počet přečtení: 25260 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.