2 Icon_fb_shadow

HAIR

Df6ed84e028d875b7171ffea492e7c2daaa9ba8a

I want it long, straight, curly, fuzzy, snaggy, shaggy, ratty, matty, oily, greasy, fleecy, shining, gleaming, streaming, laxen, waxen, knotted, polka-dotted..
foto: Hair Movie

Podívejte se na další fotografie14.06.2014 14:45

Příroda nabízí celou řadu rostlin, které pro krásnou kštici používáme od doby kamenné, přes éru dětí květin až do dnešní doby bláznivé.


Kopřivu, nejznámější stimulant růstu vlasů, nemusím vůbec zmiňovat... všichni její zázračné účinky známe. Na zemi ale máme celý divoký les skvělých bylin, které vlasy vyživují a posilují bez PEGů, parabenů, fenoxyethanolů, silikonů, parafínů, umělých barviv, syntetických vůní a minerálních olejů.

Podívejte se na ty nejznámější, které se využívají, ať už v podobě nálevů, nebo extraktů v přírodních šamponech po celém světě.

 
Rozmarýn

stimuluje růst vlasů, dezinfikuje pokožku a zlepšuje krevní oběh. Je účinným pomocníkem v boji proti lupům a vypadávání vlasů. Má schopnost proniknout přímo do vlasu a snižuje tak jeho kapilární propustnost a křehkost.TIP BIO.CZ
Šampón s rozmarýnem & aloe-vera

Éterický olej rozmarýn


Levandule

pomáhá zmírnit pocit svědění. Podporuje růst vlasů, posiluje krevní oběh a působí proti tvorbě lupů. Odstraňuje nervové napětí, tlumí bolest, má dezinfekční účinky a pomáhá také při léčbě dýchacích obtíží.TIP BIO.CZ
Moya I vlasový kondicionér


Biotin

je "vlasů a nehtů vitamín". Biotin patří mezi vitamíny řady B, které jsou nezbytné pro zdraví vlasů a pokožky hlavy. Vyživuje a posiluje vlasové folikuly. Používáním biotinu výrazně snižujeme možnost vypadávání vlasů.


Máta peprná

se používá pro své povzbuzující, antiseptické a osvěžující vlastnosti. Bylo prokázáno, že zpomaluje růst mnoha druhů bakterií a plísní. Má relaxační účinek na svaly. Kvůli svým „chladicím“ schopnostem při zevní aplikaci zmírňuje pocit svědění.

TIP BIO.CZ
Bentley™ Organic ŠAMPONCitronová tráva

pomáhá čistit póry pokožky, a tak zanechává vlasy zdravé a svěží. Je také známá svým příznivým vlivem na zdraví trávicího traktu, schopností zmírňovat bolesti, stejně jako pro své antibakteriální a antifungicidní vlastnosti.TIP BIO.CZ
BIO I Citrónová tráva

Visionary Soap I Přírodní olej s citronovou trávou, rozmarýnou a mátou


Zázvor

příznivě podporuje krevní oběh, vyživuje a povzbuzuje vlasové kořínky. V kombinaci s Aloe (Aloe Barbadensis) přispívá k růstu vlasů a působí preventivně proti jejich vypadávání. Má antiseptické a velmi silné protizánětlivé vlastnosti.TIP BIO.CZ
Éterický olej zázvor
Zázvor mletý


Moringa oleifera

obsahuje thiokyanát, který velmi dobře reaguje s vlasovými cibulkami a zabraňuje padání vlasů. Posiluje imunitní systém, přispívá k regeneraci pokožky, koriguje krevní tlak, zmírňuje bolesti hlavy, migrénu, řídí hladinu cukru v krvi, tlumí záněty a zmírňuje artritické bolesti.

TIP BIO.CZ
Kůra s lotosem a moringou


Ženšen

je znám již více než 2000 let pro jeho příznivý vliv na výživu kůže a vlasové pokožky, patrně také stimuluje růst vlasů nebo alespoň zabraňuje jejich vypadávání, podporuje krevní oběh.

 Centella asiatica zlepšuje krevní oběh, působí proti agresivitě životního prostředí, volným radikálům a oxidaci, čímž přirozeně podporuje růst vlasů.

TIP BIO.CZ
Jiaogulan | pětilistý ženšen
Ženšenový extrakt 100%
Posilující šampón se ženšenem


Aloe Barbadensis

je přírodní vlasový kondicionér, který povzbuzuje růst vlasů. Obsahuje enzym stimulující tvorbu nových vlasů, posiluje tkáň na buněčné úrovni a regeneruje ji na všech úrovních. Aloe působí antimykoticky, antivirově, antibakteriálně a má protizánětlivé vlastnosti, které jsou užitečné v boji proti androgenní alopecii a vypadávání vlasů.

TIP BIO.CZ
ECOVER I šampon na vlasy


Panenský kokosový olej

při styku s kůží odstraňuje nečistoty, zlepšuje krevní oběh a stimuluje vlasové folikuly k podpoře růstu vlasů. Omezuje tvorbu lupů a hydratuje pokožku hlavy.TIP BIO.CZ
BIO I Kokosový olej


 Autor: Katka Kněží | Počet přečtení: 51592 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.
2.

Lesní zahrada nad Kocábou      více než 7 let (12. 07. 2012 21:18)

Říká se, že příroda v kosmetice pomáhá pomalu, ale jistě. Začala jsem používat přírodní přípravky asi teprve před dvěma lety, a až trpělivost přinesla své ovoce. Tabletky kvůli pleti jsem taky polykala, prý přírodní, ale na to jsem zas trpělivost já neměla :) Ale pro každého funguje něco jiného v prostoru a čase. A spokojenost je ale hodně důležitá :)

1.

Pavlína Kočárková      více než 7 let (07. 06. 2012 13:27)

Užitečné informace, vážně moc pěkný příspěvek. Mám doma ten šampon s biotinem, ale bohužel nepomohl. Taky že jsem měla vlasy opravdu hodně zničené. Zkoušela jsem i domácí masky, ale jsou podle mě slabé. Nejvíc mi pomohla přírodní výživa donna hair z lékárny. Nejsem sice moc na polykání tabletek, ale když ono nic jiného nezabíralo… Teď jsem se svými vlasy moooc spokojená:-)