0 Icon_fb_shadow

Jak potěšit na vánoce asketu a nepřipravit se o radost z darování
1.12.2019 10:44

Vhodným vánočním dárkem pro lidi, kteří se rozhodli pro dobrovolnou skromnost, může být třeba dar - nedar. 

Jednou, ne-li jedinou možností u nás (myslím v České republice), je koupit - nekoupit kousek Nového pralesa - nepralesa na Ještědském hřebenu.

Původní les - neles nedaleko Liberce totiž vypadá spíš jako Temný hvozd a pořídíte-li na vánoce jeden asketický dárkový certifikát, bude se z něj radovat nejen váš milovaný asketa a všechny jeho a vaše budoucí inkarnace, ale i celá vaše budoucí generace. Zhruba tak za 150 let a dále... To je totiž doba, za kterou už můžeme mluvit o pralesu, tedy lesu, kde nezasahovala lidská (pra)ruka.

Dárkové certifikáty zasílá sdružení Čmelák i s osobním věnováním tomu, kdo má být obdarovaný. Díky vám a obdarovanému může tedy v budoucnosti vyrůst:

  10m2 nového pralesa za 200 Kč  

  25m2 nového pralesa za 500 Kč 

  50m2 nového pralesa za 1000 Kč

Pocit vlastnit prales je zvláštní. Zážitek z toho mít a zárověň nemít něco, co bude existovat za 150 let je exkluzivní. Podobný znají například milovníci vína, kteří čekají na svouji lahvinku taky klidně pár let. Narozdíl od majitele budoucího pralesa však mají vysokou pravděpodobnost, že se výsledku své investice dočkají ještě za tohoto života :)

Nadruhou stranu se můžete v zimě v létě procházet po vlastním gruntu a pozorovat jeho proměny.

Dárkové certifikáty pořídíte na stránkách sdružení Čmelák.

 Autor: Marýna Fleischmann | Počet přečtení: 58650 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.