0 Icon_fb_shadow

Letošní ježíšek poprvé pod FSC stromečkem

Be94639fff8da623ee82af1f8d01eb3559fa4f5a

Nevím, jak tam dostali kabely, ale varianta je to o něco méně nekrofilní, než stromek uříznout a pak nazdobit...

Podívejte se na další fotografie6.12.2010 16:00

Odhaduji, jak budete na vánoce bio: napečete vánoční pečivo z biosurovin, popíjet budete biovíno a biokořalku a zúčastníte se facebookové akce Nejím kapra. Navíc si letos pořídíte certifikovaný vánoční stromeček.

Howgh.

V úterý 7. prosince od 9:00 do 17:00 a ve středu 8. prosince od 9:00 do vyprodání zásob budou v prodeji řezané krkonošské stromky s certifikátem FSC za 300 – 400 korun (necertifikované se běžně prodávají za 200 – 700 korun). Prodejní stánek najdete před Ministerstvem životního prostředí, Vršovická 65, Praha 10. Nejlépe se k ministerstvu dostanete tramvají č. 6, 7, 22 nebo 24, zastávka Slávie.

 

Prodejní ceny stromků s certifikátem FSC jsou režijní, zahrnují náklady na prořezávku a na dopravu z Krkonoš do Prahy, utržené peníze se příští rok do lesů v Krkonoších vrátí – třeba v podobě podsadeb druhů, kterých je v krkonošských lesech málo - jedle, buk a javor.

 

FSC je bio

FSC je nejpřísnější lesnická certifikace a jako jediná dosvědčuje lesní hospodaření přírodě blízkým způsobem. Něco jako certifikace BIO v zemědělství. Prestižní lesnický certifikát Forest Stewardship Council (FSC) potvrzuje ekologicky šetrný způsob hospodaření v lese. Není povoleno používání neodbouratelných pesticidů či pálení klestu. Lesy jsou postupně převáděny na věkově rozrůzněné porosty s větším podílem listnatých stromů a jedle, které budou odolnější před větrnými, sněhovými a kůrovcovými kalamitami. Doupné stromy jsou ponechávány jako hnízdiště ptáků. Významný podíl dřeva zůstane v lese k zetlení ke zvýšení druhové rozmanitosti rostlin a živočichů, k vyššímu zachycení vodních srážek (zmírnění povodní) a celkovému zdraví ekosystému.
 

Takže pokud nebudete rozbalovat dárky přímo pod nastrojenou jedličkou v lese nebo u smrčku v květináči, nezapomeňte si ve středu a ve čtvrtek zajít přímo na ministerstvo.

A vezměte s sebou pár prázdných PET lahví jako dárek pro ministra, podle posledních zpráv je jejich velkým fanouškem.

Pro mimopražské nákupy vánočních stromků najdete více informací na stránkách Hnutí Duha.


Zdroj: Deník Referendum


 

Přečtěte si také:

Přírodní, nebo umělý stromek: který z nich je ekologičtější?Autor: Marýna Fleischmann | Počet přečtení: 41450 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.