0 Icon_fb_shadow

Nazujte si gumáky (nebo pytlíky) a pomáhejte českým farmářům

Bb63a478c07c603242cdfdfdec459df94d6f7efa

Pianista z Anticyclonu vyměnil později piáno za zahradnické kolečko, vidle a lopatu.
foto: Adéla Kubíčková, Bio.cz

Podívejte se na další fotografie13.03.2019 14:42

Farmářské trhy se těší rostoucí oblibě lidí z měst, ale bio zeleninu na nich stále hledáme jako jehlu v kupce sena. Když už se na trzích objeví, většinou zmizí rychlostí světla. Vezměte to do vlastních rukou.


Prosadit se v Česku s bio zemědělstvím není rozhodně žádný bio med. Bio farmáři se snaží popasovat nejen s vrtochy počasí a „škůdců“, komplikovanou distribucí, ale někdy i s vrtochy mediálních antikampaní.

Rozhodli jsme se proto společně s občanským sdružením Nobilis Tilia uspořádat "Mezinárodní permakulturní kurz pletí pro městské balíky".

Podobně jako to dělají dobrovolníci a patrioti ve Velké Británii jsme pozvali pár známých a dobrovolně se rozjeli do Zahrady dobra (zkratka pro dobré jídlo a dobrovolnickou práci) a doufáme, že se tento způsob trávení víkendů, dovolených a volného času ujme masivně!


FOTOGALERIE Z DOBROVOLNICKÉHO VÍKENDU NA PODPORU ČESKÝM BIOFARMÁŘŮM


Pátečního výkopu se ujala Cherlene a Marek z francouzského dua Anticyclone.

 

Hráli zcela dobrovolně, odměnou jim byla druhý den příjemná práce na zahradě.

 

Charlene je učitelkou hudby a dobrovolně pracuje i na farmě kamarádky v jižní Francii.
 

 

Hanka Štroblová provozuje BIO BAR, neboli čajovnu a obchůdek s produkty, vyrobenými s láskou k životu :)


VŠECHNY FOTKY Z KONCERTU SI PROHLÉDNĚTE ZDE

 

A to už jsme druhý den na zahradě. Saxofonistka Charlene se učí, jak na bio zahradě odhazovat plevel, který se už už chystal vysemenit.

 

Přehazování kompostu je ideální relax pro vysoce vytížené manažery. Těžko se sice zbavují zvyku pózovat při práci, ale výsledek testu Bio.cz potvrdil, že jak jsou výkonní duševně, tak se mají také k dílu fyzickému.

 

Postup práce chápou rychle, všechno jim připadá jako hračka. Krizové situace řeší a neuhýbají před nimi. Na fotce řeší nevhodnou pracovní obuv odspodu.
 

A zde celý manažerský outfit na kompost. Je potřeba přiznat, že "nebio manžely" jsme původně nalákaly na aromaterapeutické procedury.VŠECHNY FOTKY ZE ZAHRADY SI PROHLÉDNĚTE ZDE


Zatím si mladej myslí, že ho dětská práce mine.

 

Podle Bio.cz můžeme ale některé dětské práce stále považovat za Fér Trade.

 

Dobrovolnická práce je samozřejmě odměněná dobrým jídlem ...

 

Ideální ubytování je ve stanu, většinou je ale pro dobrovolníky místo také v domě.

 

Pokud se chcete přihlásit jako dobrovolníci, ať už sami nebo společně s přáteli kontaktujte Katku Horáčkovou ze Zahrady dobra nebo Adélu Kubíčkovou pro práci na dalších farmách.Autor: Adéla Kubíčková | Počet přečtení: 48870 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.