3 Icon_fb_shadow

Nežehli to!

Tuhle dovednost můžu v životě určitě postrádat

C5e96f8178d1ecaa3ae572e61d7c84b90efe9a8a Podívejte se na další fotografie15.03.2017 17:40

Ty žehlíš? Zeptala se mě kamarádka, která dělá léta v módní branži. Užasla jsem nad pro mě absurdní otázkou a chvíli jsem nemohla najít tu správnou odpověď. Přirozeně! Každý přece žehlí!

Nakonec jsem zněla logicky a přesvědčivě: "Nechci chodit zmuchlaná, potřebuju mít vyžehlené košile a trička. A když už stojím u televize a jsem v tom zabraná, tak to vezmu i s povlečením. A kalhoty, ubrusy, utěrky a ručníky to snesou taky!"  Ještě jsem pípla, že z toho mám dobrý pocit.

„A proč to děláš?“ 

S opravdu nechápavým výrazem jsem vznesla zásadní otázku: 

„Ty snad nežehlíš?“ 

„Ne,“ zněla stručná odpověď.

„No ale aspoň něco žehlíš, ne?“

Při odpovědi: „nič“ jsem se na kamarádku zatvářila, jako by právě slezla ze stromu nebo přijela z Ruska. Vždyť se celý život věnuje módnímu stylingu, obléká celebrity a sama vypadá vždycky naprosto dokonale. 

To setkání hnulo mým dosavadním životem. 

Postupně jsem přestala žehlit povlečení, stejně se krásně uleželo, když jsem ho složila do komody, vzdala  jsem žehlení utěrek, úplně jsem vynechala kalhoty, to mi už časem připadalo jako holý nesmysl, a ze svého šatníku jsem pomalu, ale jistě vytěsnila košile, ve kterých jsem stejně vypadala nejméně o pět let starší.

Jednou za čas si zažehlím, ale jinak jsem zrušila několikahodinové žehlící dýchánky a ušetřený čas věnuji psaní článků na bio.cz.Autor: Marýna Fleischmann | Počet přečtení: 54183 komentáře


Pro vložení komentáře se přihlaš nebo zaregistruj.
3.

Janovské sklo      více než 8 let (01. 06. 2011 21:13)

i já mám doma žehličku- několik let. Je stále jako nová :-) Prádlo pěkně po vyprání vyvěsím, složím hned po sundání, nikdo doposud nic nepoznal… :-D Ani se tím netajím, ale je pravda, že kupujeme materiály spíše nemačkavé a manžel i já máme fobii na knoflíky, tudíž košile či halenky u nás nikdo nenajde ;-)

2.

Dagmar Marková      více než 8 let (30. 04. 2011 09:16)

Já nežehlím už asi 22 let. Mamka nám ale žehlívala i spodní prádlo a ponožky….

1.

Papi Tutu      více než 8 let (14. 04. 2011 18:43)

Tak to jsem na tom podobně. žehlím tak 4krát do roka a málo :-)